Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 28-10-2021, rocznicę śmierci obchodzą (96)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZWIOR DOMINIK - - 1914-10-28 - Toszek II miasto, gm. Toszek, pow. gliwicki śląskie - Tost / Toszek -
ZINSCH GEORG - - 1914-10-28 - Bytom IV miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
ZEISSIG ALBERT ERSATZ RES. - 1914-10-28 - Kopaczów II wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1888-05-20 - -
WESCHOLANSKI AUGUST GEFR. - 1918-10-28 - Lipowo (pow. ostródzki) wieś, gm. Ostróda, pow. ostródzki warmińsko-mazurskie - HAASENBERG -
WALISCH?? P????? - - 1915-10-28 - Czarne (pom.) miasto, gm. Czarne, pow. człuchowski pomorskie - - -
WALETZKO ALOIS - - 1918-10-28 - Opole-Wójtowa Wieś cześć miasta Opole, gm. Opole, pow. opolski opolskie - - -
WAINE F. 35677 PRIVATE YORKSHIRE REGIMENT 1918-10-28 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
TOTZKE FRANZ - - 1914-10-28 - Ostrowiec (zachpom.) wieś, gm. Malechowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - - -
TICHANOFF NIKOLAI RUSS. INF.REGT.209.11.KP. 1915-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
SWIRIDOW KONSTANTIN GEM./RUSS. I.R.7 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1881 - -
STUCKE GUSTAV GEFR. - 1914-10-28 - Gliwice XI miasto, gm. Gliwice, pow. m. Gliwice śląskie 1886? - -
STUBITZ MICHAŁ ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA - 1914-10-28 - Ostrowiec Świętokrzyski I miasto, gm. Ostrowiec Świętokrzyski, pow. ostrowiecki świętokrzyskie - - -
STOPPA JOSEF - - 1918-10-28 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WRONIN -
STOJANOWITSCH ALEXI GEM./SERB. I.R.7 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1883 - -
STEINHÖFEL FRANZ - - 1914-10-28 - Dobra II wieś, gm. Dobra, pow. policki zachoniopomorskie - - -
STANDEN E.W. 27585 PRIVATE WILTSHIRE REGIMENT 1918-10-28 - Poznań I miasto wojewódzkie wielkopolskie - - -
SOPPA JOSEF - - 1914-10-28 - Chróścice wieś, gm. Dobrzeń Wielki, pow. opolski opolskie - - -
SOLDATIKOW K. RUSS. KRIEGER - 1914-10-28 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
SKUTEL OSIP RUSS.SOLDAT - 1917-10-28 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
SEIFERT ROBERT ERS. RES. - 1914-10-28 - Szprotawa II miasto, gm. Szprotawa. pow. żagański lubuskie 1884-01-23 - -
SCHW?DT HERMANN PION. - 1918-10-28 - Giżyno wieś, gm. Kalisz Pomorski, pow. drawski zachodniopomorskie - - -
SCHUSTER LUDWIG INF. I.R. 84 1914-10-28 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1883 LIEBENAU -
SCHÖNFELD WILHELM - - 1915-10-28 - Strzegom-Grabina miasto, gm. Strzegom, pow. świdnicki dolnośląskie 1892-06-15 - -
SCHLEUTER E. WEHRMANN 7 K. LW. JNF. R. 72 1914-10-28 - Tomaszów Maz. I miasto, gm. Tomaszów Maz., pow. tomaszowski łódzkie - - -
SCHIPAGIN SCHIRADON GEM. INFT. REGT. 151 1918-10-28 - Olsztyn III miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie 1893 - -
SCHEWEL PROKOFIL GEM/ROSJA I.R.243 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
SAWICKI LEOPOLD LEG. POLN. LEG. I.R. 1 1915-10-28 - Zakopane (nr 378) miasto, gm. Zakopane, pow. tatrzański małopolskie - - -
SANDER KARL - - 1920-10-28 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1875-08-14 SAGAN -
SACU JON GEM./RUM. I.R.68 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1882 - -
RÖSLER RICHARD - - 19??-10-28 - Zasieki wieś, gm. Brody, pow. żarski lubuskie - - -
ROSENTHAL OTTO GREND. - 1917-10-28 VERDUN Tarnów (lubuskie) wieś, gm. Lubiszyn, pow. gorzowski lubuskie - TARNÓW/TORNOW Obelisk
ROMAN JLIE GEM./RUM. I.R.10 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1880 - -
RISTITSCH SCHIWADIN GEM/SERBIA I.R.9 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
RIBIN JOHANN RUSS. KRIEGER - 1914-10-28 - Łęczyca II miasto, gm. Łęczyca, pow. łęczycki łódzkie - - -
RADUNZ KURT MUSK. - 1916-10-28 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
PLASKAREWICZ OZIPOWICZ - - 1914-10-28 - Szadek I miasto, gm. Szadek, pow. zduńskowolski łódzkie - - -
PIONTEK WALTER - - 1914-10-28 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
PIECZEWSKI V. E. RES. - 1916-10-28 - Olsztyn V miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie - - -
PIECZEWSKI V. E.RES. - 1916-10-28 - Gutkowo osiedle Olsztyna, gm. Olsztyn, pow. olsztyński (niem. nazwa Gottkendorf) warmińsko-mazurskie - - obelisk
PASZCELLA JOH(ANN) LSTM. - 1918-10-28 - Rachowice wieś, gm. Sośnicowice, pow. gliwicki śląskie - - -
ORCHOMANKO STEPHAN - - 1918-10-28 - Otmuchów miasto, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
NOAK HERRMANN - - 1915-10-28 - Żagań II miasto, gm. Żagań, pow. żagański lubuskie 1893-11-09 TANGERMÜNDE -
NIKIEL PIOTR ST. SZEREGOWIEC 2 PP. 4 BAON LEGIONÓW 1914-10-28 - Bohorodczany Ukraina, obwód iwanofrankiwski Pogranicze 1893 - -
NEUMANN OTTO - - 1914-10-28 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
NASMADINOW SCHIKABUDEW GEM/ROSJA I.R.6 1919-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1893 - -
MURASCHKO PAUL GEM./RUSS. A.R.27 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1885 - -
MORWA STEFAN INF. K.U.K.EISENB.K. 9 1914-10-28 - Szczucin (nr 247) wieś, gm. Szczucin, pow. dąbrowski małopolskie - - -
MIZERA VINZENZ - - 1914-10-28 - Biłgoraj miasto, gm. Biłgoraj, pow. biłgorajski lubelskie - - -
MICHALIK MATCHDEUS AUSTRIA - 1915-10-28 - Łuków miasto, gm. Łuków, pow. łukowski, ul. Strzelnicza lubelskie - - -
METZNER KARL - - 1917-10-28 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
MANNIGEL WILHELM - - 1916-10-28 - Czerwieńsk miasto, gm. Czerwieńsk, pow. zielonogórski lubuskie 1887-08-31 - POMNIK
LAUBE WILH. - - 1917-10-28 - Glinik (lubusk.) wieś, gm. Deszczno, pow. gorzowski lubuskie 1869-09-28 - -
KUCKLOK AUGUST - - 1918-10-28 - Igłowice wieś, gm. Namysłów, pow. namysłowski (niem. nazwa Haugendorf) opolskie - - obelisk
KRAUZUSCH WALT[ER] MUSK[ETIER] - 1917-10-28 Belg[ien] Szczenurze wieś, gm. Wicko, pow. lęborski (niem. nazwa Schönehr) pomorskie - - obelisk
KOWIENKI - KONIGS-JAGER MOSER 5 ESK. JAG REG Z. PF. 1914-10-28 - Ujazd (łódzkie) wieś, gm. Ujazd, pow. tomaszowski łódzkie - - -
KONDRATIEW JEFIM RUSS. INF.REGT.187.16.KP. 1915-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
KOLLEK JOS. - - 1915-10-28 - Strzeleczki wieś, gm. Strzeleczki, pow. krapkowicki opolskie - - -
KETTNER O. - - 1914-10-28 - Ławszowa wieś, gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki dolnośląskie - - -
KAŹMIERCZAK ANTONI - - 1918-10-28 - Konradowo wieś, gm. Wschowa, pow. wschowski lubuskie - - TABLICE
KASNOJOW SERGEJ GEM. FEST.ART. 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
KARASIUK ANTONI SZER. ZBORNY PKT S.U. 1918-10-28 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie lat 21 - -
JABLONSKI MAX - - 1914-10-28 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
INNENBÜCHLER JOHANN SCHÜTZE SCH.R. 4 1914-10-28 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
HUGH W. PRIVATE / WLK.BRYTANIA Yorkshire Regiment 1918-10-28 Lidzbark Warmiński Malbork miasto, gm. Malbork, pow. malborski pomorskie - - -
HORAČEK JOSEF JOHANN INF. I.R. 74 1914-10-28 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1887 KUNČI -
HOFFMANN WILHELM - - 1917-10-28 in Dunge Ugoszcz wieś, gm. Studzienice, pow. bytowski pomorskie - - -
HILSCHER ERNST LDSTM. I. RES. BATL. I.R. 63 1916-10-28 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1867-01-09 GUTTENTAG -
HENNIG OTTO MUSK. - 1916-10-28 FRANKREICH Wyszęcice wieś, gm. Wińsko, pow. wołowski dolnośląskie - KRISCHUTZ -
HALMAN TEODOR - - 1918-10-28 - Przodkowo wieś, gm. Przodkowo, pow. kartuski pomorskie 1885 Smołdzino -
GURTLER BERNH. - - 1916-10-28 - Olbrachcice wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
GÖRLICH JOS. - - 1917-10-28 - Strzelce Opolskie II miasto, gm. Strzelce Opolskie, pow. strzelecki opolskie - - -
GOLONSKI PETER SERGT. INFT. REGT. 5 1918-10-28 - Olsztyn III miasto, gm. Olsztyn, pow. olsztyński warmińsko-mazurskie 1885-06-29 - -
GOLIKOW STEPAN GEM/ROSJA I.R.306 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1888 - -
GILMANOW GILFON GEM/ROSJA I.R.38 1918-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1894 - -
GHIORMA NIKOLAI RUMAN. INF. - 1918-10-28 - Wędrynia I wieś, gm. Laskowice Wielkie, pow. kluczborski opolskie 1890 - -
GARRE STEFANO SOLD. 210.FANT. 1918-10-28 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1878-08-16 - -
GARBUZIŃSKI ? INFANTERIST - 1914-10-28 - Kalwaria Zabrzydowska I miasto, gm. Kalwaria Zebrzydowska, pow. wadowicki małopolskie - - -
FRANKE ERWIN MUSK. 1 KOMP. RES. INF. RGT. 225 1914-10-28 - Borzymy II wieś, gm. Kalinowo, pow. ełcki warmińsko-mazurskie - - -
FÖRÖKA SEBASTIAN INF. ÖST.UNG. 1914-10-28 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
FAGAT ISTVAN INF. ÖST.UNG. 1914-10-28 - Bochnia II (nr 314) miasto, gm. Bochnia, pow. bocheński małopolskie - - -
EBERMANN PAUL - - 1916-10-28 - Radomierzyce wieś, gm. Zgorzelec, pow. zgorzelecki (niem. nazwa Radmeritz) dolnośląskie - - pomnik
DREYER O. MUSK. 2 / I. R. 146 1919-10-28 - Węgorzewo I miasto, gm. Węgorzewo, pow. węgorzewski warmińsko-mazurskie - - -
DONITZA ROMUALD - - 1914-10-28 - Brożec (opolskie) wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
DLUSCHEWSK? PAUL RUSS.SOLDAT - 1917-10-28 - Bytom III miasto, gm. Bytom, pow. m. Bytom śląskie - - -
CZINGER MIHÁLY HONV. H.I.R. 31 1914-10-28 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1881 BARATHEGY -
CYNOWSKI STANISŁAW KAN. 2 P.ART. 1917-10-28 - Warszawa-Powązki I część miasta Warszawa mazowieckie lat 32 - -
CIBIS PAUL - - 1915-10-28 - Ucieszków wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
BOJE EMIL - - 1918-10-28 - Barzowice wieś, gm. Darłowo, pow. sławieński zachodniopomorskie - Barzwitz obelisk
BOGUN WASILI GEM./RUSS. I.R.207 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
BÖBEL FRANZ PION. - 1918-10-28 - Kietlice wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
BIFFI ANTONIO SOLD. 220.FANT 1918-10-28 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1897-01-17 - -
BIALEZ FRANZ - - 1916-10-28 - Mochów wieś, gm. Głogówek, pow. prudnicki opolskie - - -
BENEŠ FRANZ INF. I.R. 36 1914-10-28 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1884 - -
BASTIAN FRIEDRICH UNTOFFZ. R.J.R.270/8K 1915-10-28 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
BARANENKO FIMON GEM./RUSS. I.R.128 1917-10-28 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1895 - -
BARABAS KÁROLY - ARMIA AUSTRO-WĘGIERSKA 1914-10-28 - Krynica-Zdrój (nr 346) miasto, gm. Krynica-Zdrój, pow. nowosądecki małopolskie - - grób 20

Powrót do strony głównej